Ule jednoscienne

W naszej ofercie znajdują się najpopularniejsze modele uli takie jak Dadant , Langstroth , Wielkopolski i Ostrowski z podziałem na poszczególne elementy :

Dennica higieniczna osiatkowana 


Cechują się łatwością i wygodą w ich obsłudze. Do budowy zostało wykorzystane drewno sosnowe suszone i starannie obrobione.
Zastosowana została siatka aluminiowa która cechuje się wytrzymałością oraz odpornościom na działanie kwasów stosowanych przy leczeniu pszczół.
Wkładka z białego tworzywa którą można wygodnie wyjąć z tyłu dennicy i łatwo zobaczyć osyp.
Wlotek obracany z dwoma szerokościami letnią ( szerszą) oraz zimową ( węższą) .
Lądowisko służące jednocześnie za zatyczkę wlotka przy transporcie pszczół zostało wyprofilowane pod delikatnym kątem aby woda nie dostawała się do wnętrza

Dennica higieniczna z kratą metalową

Dzięki zastosowaniu kraty metalowej z drutu którą możemy łatwo wyjąć z tyłu dennicy praca na pasiece staje się szybsza i łatwiejsza. Wkładkę z białego tworzywa która służy do kontroli osypu a także jako ocieplenie również można łatwo wyjąć z tylnej części dennicy.
Wlotek z dwoma szerokościami szerszą i węższą jest to element ruchomy podobnie jak lądowisko które ma możliwość zamknięcia wlotka na czas transportu pszczół.

Dennica wielofunkcyjna z poławiaczem pyłku

Dennica wielofunkcyjna którą możemy dowolnie konfigurować. Wszystkie elemety możemy wyjąć z tyłu dennicy są ruchome dzięki czemu mamy dużo możliwości ustawienia czy to do polawiania pyłku lub leczenia pszczół.

Elemety wchodzące w skład dennicy :
– krata drewniana przeciwko dzikiej zabudowie
– krata metalowa ocynkowana
– poławiacz pyłku
– zbiornik ( szuflada) na pyłek
– wkładka do kontroli z białego tworzywa
– wlotek z szerszą ( sezon) i węższą ( zima)
– otwór wylotowy dla trutni
– lądowisko zamykane na zawiasach

Korpusy jednościenne

Nasze korpusy wykonane z najlepszego materiału jakim jest drewno sosny wejmutki o  grubości 25 mm.  Użyty materiał gwarantuje że są lekkie i solidne oraz zapewniają idealne warunki żyjącym w nich pszczołom  . Uchwyty w naszych korpusach frezujemy z czterech stron dzięki czemu niezależnie od prowadzonej gospodarki, czy to na zabudowie zimnej czy ciepłej będą wygodne do podnoszenia . Dbając o szczegóły krawędzie zewnętrzne w naszych korpusach są zaokrąglone , pozwala to na łatwe wsunięcie dłuta . Aby korpusy były trwałe na lata ich ściany są łączone ze sobą na czopy, wkręty i odpowiedni klej . Zachowanie wysokich standardów produkcji zapewnia naszym korpusom wysoką jakość i trwałość .

Powałka

Jest to element oddzielający wnętrze ula gdzie znajdują się pszczoły od daszka . Nasza powałka ma standardowo nawiercone trzy otwory po przekątnej . Dużą zaletą są dwie różne odległości od krawędzi do płyty z otworami . Kładąc  odległością mniejszą na korpus zapewniamy podstawową funkcję wentylacji i odgrodzenia pszczół , zaś kładąc odległością większą możemy podłożyć pod powałkę ciasto lub plaster z pierzgą oraz nadal zapewnić podstawowe funkcje .

Daszek wysoki

Daszek pełni rolę osłony, chroniąc ula przed deszczem, śniegiem, słońcem i innymi warunkami atmosferycznymi. Zapewnia to lepsze warunki dla pszczół i pomaga w utrzymaniu stabilnej temperatury wewnątrz ula. Zastosowana w naszych daszkach podbitka z czarnej wodoodpornej sklejki daje dobrą izolację akustyczną i termiczną, dodatkowo pokrycie jest wykonane z solidnej blachy alucynk . Rama daszka ma wysokość 10 cm oraz ma wykonane nacięcia wentylacyjne z czterech stron, gwarantuje to dobrą wentylację i pozwala położyć pod daszkiem podkarmiaczkę.

Daszek typu kaptur

Ten typ daszka jest bardzo dobrym rozwiązaniem w pasiekach wędrownych ponieważ nie wystaje poza obręb ula. Wykonany z solidnej blach alucynk zapewnia bardzo dobrą ochronę na lata. Daszek ma wykonaną izolację z trwałej sklejki która dodatkowo nadaje mu sztywności .

Krata odgrodowa w ramie drewnianej

Krata odgrodowa jest umieszczana między korpusami uli a przestrzenią, w której pszczoły gromadzą miód. Jej główną funkcją jest oddzielenie komór, w których pszczoły składują miód, od reszty ula, gdzie mogą przebywać lub rozmnażać się. Wykonane z drewna i metalu zapewniają wysoką jakość i wytrzymałość . Ramy drewniane mają zaokrąglone krawędzie dlatego też są łatwe w obsłudze